Mezunlarımız

Sevgili Arkadaşlarım, 2001 yılında Teknik Eğitim Fakültesi, Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği lisans programına başladığımda, içimde tarifi imkansız endişeler, korkular, heyecanlar vardı. O günkü fiziki şartların kısıtlı olmasına rağmen saygıdeğer hocalarımız ve hepsi bir birinden değerli arkadaşlarımızın sayesinde eğitim sürecimiz en verimli şekilde bir çırpıda bitiverdi. Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz Karabük ise bundan sonraki hayatımızda kalıcı imzası olan bir şehir oldu. Sizlerde eğitim-öğretim imkanlarında büyük gelişim sağlayan Karabük Üniversitesi mensubu olmaktan gurur duymalısınız. Keşke demeden en iyi şekilde kendinizi yetiştireceğinize inanıyorum. Emin olun yaptığınız her çalışma bugün olmasa da en yakın zamanda değer bulacaktır. İnancınızı ve azminizi hiçbir zaman yitirmeyin. Sağlıklı, mutlu, başarılı günler yakındır, Allah’a emanet olun!


Üniversitemizde Okumuş ve Okumakta Olan Sevgili Öğrenci Arkadaşlarıma, Ben, Karabük Teknik Eğitim Fakültesi, Makine Eğitimi Bölümü, Tesisat Öğretmenliği Programını 1999 yılında kazanarak ek yerleştirme neticesinde geldim. O zamanlar Karabük Demir Çelik Fabrikası içerisindeki bir binada eğitim alıyorduk ve fiziki şartlar biz üniversiteliler için oldukça zordu. Ancak değerli Hocalarımız ve dönem arkadaşlarımız sayesinde bu zorluklar bir şekilde aşıldı. Onların bilgi ve görgüleri hayatım boyunca rehberim olmuştur. Her bir Hocama ve dönem arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim. Şimdilerde Karabük Üniversitesi, bizim zamanımızdaki eğitim şartlarımızdan çok ileridedir. Hem fiziki şartlar hem de öğretim elemanları olarak. Bugün siz üniversiteli gençleri; ne kadar sağlıklı, bilgili, üretken, sevgili ve hoşgörülü olursa yarınlarımız daha güzel olacaktır. Zekilik atadan gelen bir olgudur; ancak çalışmak ve üretmek içimizdedir. Yarınlarımız ve geleceğimiz için şimdiden emek, gayret ve çalışmalarımızı gösterelim. Bugünün işini yarına bırakmayalım. Her şey gönlünüzce olması dileğiyle. İşleriniz rast gitsin.

Değerli arkadaşlar, mezuniyet türlü zahmetler ile verilen onlarca dersin nihayete ermesi ve hayatın yeni bir başlangıç yaptığı farklı bir zaman periyoduna geçiş demektir. Başta aileleriniz olmak üzere çevrenizde bulunan birçok insan sizlerin başarılı bir iş hayatı sergilemesini bekleyecektir. Şüphesiz zaman zaman iniş ve çıkışlar olacaktır. İdealleri olan ve idealleri için mücadele eden bireyler er yada geç başarıyı elde eder. Kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarında görev alacak ve görev yaptığınız kurumlarda teknik eleman olmanız hasebiyle sizden vazifeniz doğrultusunda hizmet beklenecektir. Tam da bu noktada almış olduğunuz eğitim ve işe bakış açınız öne çıkacak, tabiri yerinde ise sahnenin tamda orta yerinde kendinizi bulacaksınız. Unutmayın tecrübe zaman ile kazanılır, tecrübesiz olmak başarısız bir birey demek değildir… Mesleki ve kişisel eksiklerinizi bir kağıda yazmanızı ve programlı bir şekilde bu eksiklikleri giderme yoluna gitmenizi önemle tavsiye eder, hayatınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Kıymetli öğrenci arkadaşlarım, Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Tesisat Öğretmenliği Programını 1999′ da kazandım. Fakültenin kendi binasının olmadığı, atölye laboratuvar imkanlarının çok daha kısıtlı olduğu dönemlerde öğrenim gördük, fakat kıymetli hocalarımız ve kendi çabalarımızla kendimizi geliştirmeye gayret ettik. İmkansızlıkları bahane etmeden, yapabileceğimizin en iyisini yaparak bu günlere geldik. Sevgili genç arkadaşlarım düzenli çalışarak, yaptığımız işi gerçekten ciddiye alarak ve sabırla çalışarak bütün zorlukların üstesinden gelebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz. Üniversiteyi sadece dersler, sınavlar olarak değil; bakış açınızı da genişleterek, olaylara çok daha geniş perspektiften bakma ve problem çözme becerisinide kazanabilirsiniz. Başarılarımda emeği geçen bütün hocalarıma saygılarımı sunuyorum. Hayatınızın gönlünüzce olmasını temenni ediyorum.